Csináld most!
A dolgok megvalósításának kulcsa az, hogy cselekszünk.
Az önindító a Csináld most!
Amíg csak élsz sohase mondd magadnak azt, hogy Csináld most!, ha csak nem csinálod végig, amit elhatároztál. Amint kívánatos, hogy cselekedj, és a Csináld most! Szimbólum bevillan a tudatalattidból a tudatodba, azonnal cselekedj!
Gyakorold, hogy kis dolgokban azonnal és pozitívan reagálj a Csináld most! önindítóra. Ennek eredményeként hamarosan ki fog benned alakulni az a reflexszerű válaszreakció, az az erős szokás, hogy a rendkívüli helyzetekben, vagy amikor felmerül a kedvező lehetőség, azonnal cselekedj.
Mit jelentett az önindító egy hadifogoly számára!
Kenneth Erwin Harmon civilként szolgát a haditengerészetnél Manilában, amikor a Japánok partra szálltak. Elfogták és két napig egy szállodában tartották, majd hadifogolytáborba vitték.
Az első nap Kenneth meglátta, hogy az egyik szobatársa párnája alatt egy könyv van. „Kölcsönkaphatom?” – kérdezte. A könyv a Gondolkozz és gazdagodj! Volt. Kenneth olvasni kezdte. Miközben olvasta, találkozott a legfontosabb élő személlyel, aki birtokában van annak a láthatatlan talizmánnak, amelynek egyik oldalára az NLB (Negatív Lelki Beállítottság), a másik oldalára a PLB (Pozitív Lelki Beállítottság) betűk vannak vésve.
Korábban a kétségbeesés már kezdett eluralkodni rajta. Rettegett attól, hogy talán kínozni fogják, sőt, esetleg meghal a fogolytáborban. De most, hogy olvasta a könyvet, beállítottsága a reményre váltott. Vágyott arra, hogy övé legyen a könyv. Szerette volna, hogy vele legyen a rá váró nehéz napokban. Beszélgetve a könyvről a fogolytársával rájött, hogy a Gondolkozz és gazdagodj! a tulajdonosa számára is nagyon sokat jelentett.
- Lemásolhatom? – kérdezte tőle.
- Természetesen, láss neki – hangzott a válasz.
Kenneth Harmon alkalmazta a receptet, hogyan kell a dolgokat megcsinálni. Azonnal nekilátott a dolognak. Lázas sietséggel kezdte gépelni a szöveget. Szót szó után, lapot lap után, fejezetet fejezet után. Éjjel-nappal dolgozott, mivel rettegett annak lehetőségétől, hogy bármelyik pillanatban elvihetik.
Jó is volt, hogy ezt tette, mert egy órával azután, hogy az utolsó lapot is legépeltefogvatartói elvitték a hírhedt Santo Tomas fogolytáborba. Időben fejezte be, mert időben kezdte el. Kenneth Harmon magánál tartotta a kéziratot három év, egy hónap során, amíg fogoly volt. Újból és újból elolvasta. És táplálékot szolgáltatott neki a gondolkozáshoz. Lelkesítette őt, hogy bátorságot fejlesszen ki magában, terveket kovácsoljon a jövőre, hogy megőrizze fizikai és lelki egészségét. Santo Tomas sok foglya állandóan gyengélkedett fizikailag és lelkileg is, mert rosszul táplálták őket és féltek – féltek a jelentől és féltek a jövőtől. „De amikor elhagytam Santo Tomast, jobban éreztem magam, mint amikor internáltak. Jobban fel voltam készülve az életre, nyitottabb, éberebb voltam lelkileg” – mesélte Kenneth Harmon. Megérezheted, hogy milyen volt a gondolkozásmódja, az alábbi mondásából:
„A sikert állandóan gyakorolni kell, különben szárnyat növeszt és elszáll.”
Most! Ez a legalkalmasabb a cselekvésre.
Mert ha valaki elsajátította annak a titkát, hogyan lehet a dolgokat megcsinálni, ez az egyén negatív lelki beállítottságát pozitívra változtathatja. A nap, amely az összeomlás napja lehetett volna, boldog nappá válhat.
(Napoleon Hill - W. Clment Stone: A siker titka: pozitív lelki beállítottság)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése